Ne Dediler ?

Türkiye’de gıda üretimi yıllık 115 milyon tonu geçmiş durumda.
Yıllık ise 16 milyon ton organik atık ortaya çıktığı ve bunun en az 50% sinin ev içi gıda atığı olduğu hesaplanıyor.

Kaynakların bilinçsizce ve hızla tükendiği dünyamızda, bireysel sorumluluğumuzu bize hatırlatan Dönüştür Gitsin platformu hem insan hem de bir tasarımcı olarak bana sorumluluklarımı hatırlattı. Bu sayede ilk hareket olarak ofisimizde çöplerimizi ayırarak biz de bu harekete katkıda bulunmaya başladık. Bu sorumluluğun dalga dalga yayılarak genişlediği daha güzel bir dünya hayalindeyim. Önce kendi kapımızın önünü temizlersek, tertemiz bir geleceğe kavuşacağımıza inancım sonsuz.
Niyazi Erdoğan
Niyazi ERDOĞAN Niyazi Erdoğan
Donguselligin, gidanin da dahil oldugu her alanda gelecegimizi kurtaracak tek yol oldugu muhakkak. Kaynaklarin sinirli oldugu bilinci olmadan tuketmeye devam edemeyiz. DonusturGitsin bu tehlikeye dikkat cekmek ve duzeltici onlemler almak icin takdire deger calismalar yapiyor. DonusturGitsin'e bu bilinci yaratmak ve gelecek nesillere daha yasanilir bir dunya birakmak icin yaptigi tum calismalardan dolayi ne kadar tesekkur etsek az.
SG Commerce of Fashion
Gulistan Turhan van der Linden SG Commerce of Fashion
Doğaya ve insanlığa fayda yaratacak projelerin önemi her geçen gün artıyor. Nüfusun artması ile beraber gıda atıklarıda control edilemez boyutlara gelmeye başladı. ‘Dönüştür Gitsin’ tam da bu ihtiyacı çok güzel karşılıyor. Vermiş oldukları eğitimlerle toplumsal farkındalık kazandırdıkları gibi gıda atıklarını nasıl dönüştürebileceğimizi göstererek daha temiz bir dünya yaratmamıza yardımcı oluyorlar. SooHR olarak böylesi önemli bir ihtiyacı karşılayan Dönüştür Gitsin’ ekibinin yanında yer almaktan her zaman gurur duyuyoruz. Harika bir işe imza attılar ve atmaya devam ediyorlar. Hem toplumda yarattıkları farkındalık, hem de yaptıkları projelerle her zaman destekçileri olmaya devam edeceğiz….
SooHr Danışmanlık
Seda ERZEN SooHr Danışmanlık
Daha yasanabilir ve surdurulebilir bir dunya hedeflerimize katkilarindan dolayi Donusturgitsin’e sonsuz tesekkurlerimizle...
Lova tekstil
Fatih DİNDAR Lova tekstil
Sürekli dünyanın yok oluşundan şikayet etmek yerine, bu yok oluşa dur demek için çaba harcayan insanları görmek, yarınlar için beni çok umutlandırıyor. Bu çalışmalardan beğenerek takip ettiğim, Dönüştür Gitsin platformuyla gıda atıklarını hayata dönüştüren Eda Togan'ı tebrik ediyorum. Siz de Dönüştür Gitsin platformunu takip edin ve yarınlarımız için güzel bir adım atın.
MONETA Medya Grubu
Mesut KUL MONETA Medya Grubu
Bundan 50 yıl önce "recycle-geri dönüşüm" teriminin anlamını kaç kişi biliyordu acaba? Kısa bir süre içinde tüm dünya için hayati önemi olacağını kaç kişi tahmin edebilirdi? Şimdilerde Mars gezegeninde hayat umudu aranırken geri dönüşüm, doğal kaynakları korumak o kadar değerli ki ! Buna değer veren herkese saygım, sevgim, desteğim sonsuz ! Dönüştür Gitsin müthiş bir girişim ve çığ gibi büyümesini o kadar çok isterim ki ! Sevgili Dönüştür Gitsin "üstüne vazife olmayan işlere" burnunu soktuğun için kendi adıma, ülkem, dünyam adına naçizane teşekkür ederim. Çok başarılı ol Lütfen. Planettek olarak her zaman destekçiniz olmaya devam edeceğim zira #birgünherşeysudanucuzolacak !
Planettek
Hürriyet Necdet AYDOĞAN Planettek
Dönüştür gitsin’ çevreye ve doğaya kendi ürettiğimiz atıklarla katkı yapmayı hedefleyen bir proje. Fikir çok sağlam ve uygulanabilir ayrıca projenin felsefesi de çok yararlı insanlık tarihi için de çok anlamlı. Toprağın insana değil insanın toprağa ait olduğunu hatırlatması ve siyah altın ( toprak ) üretme düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor. Tüm bu nedenlerle ‘Dönüştür Gitsin’ ömrüm yettiğince yanında olcağım bir proje.
Dönüşen Kadın
Buket KARADEMİR Dönüşen Kadın

Bülten Aboneliği

Bizden haberdar olmak için lütfen kayıt olun

    dev
    error: Content is protected !!