Hizmetlerimiz

Evlerde meydana gelen israf %42 ile birinci sırada! Ki bunun yüzde 60’ı rahatlıkla önlenebilir potansiyele sahip atıklardır.

  • Teknik Eğitim Modülleri

Bu eğitimler direkt olarak bireylerin bilgi düzeyini arttırmayı amaçlar, böylece her bireyin yaşadığı ortamlarda ve ev içlerinde oluşan atıkların azaltılması ve açığa çıkmış olan gıda atıklarının da dönüştürülmesi için bilinçlenmeyi hedefler.

Herhangi bir yaş limiti gözetilmeyen eğitimlerde  temel eğitimden başlayarak ihtiyaçlar doğrultusunda ve eğitim grubunun farkındalık düzeyine göre hazırlanmış 3 ana modülü içermektedir.

  • Gıda Atıkları Farkındalık Eğitimi
  • Dünyayı Siyah Altın Kurtaracak
  • Gıda Atıkları Yeni Dünyaya Yön Veriyor
  • Dönüşerek Dönüştür “ Bireyden Toprağa” Uyanış Serisi

Kendini sürekli açıklama ve kanıtlama çabasında olma, olduğundan güçlü görünmeye çalışma , hem kendi hem başkalarının duygu ve düşüncelerine duyarsızlaşma, yargılanmamak için insan olmanın en değerli özelliklerinden biri olan kırılganlığı ve sahiciliği terk etme, paylaştıkça çoğalma dürtüsünden, tükettikçe azalma dürtüsüne geçme ile yozlaşmaya yüz tutmuş bir dünya düzeni yaratılırken bireylerin içsel dengesi bozuldu ve doğanın enerji akışı sağlayan kanalları tıkandı.

Tabi bütün bu olumsuz gelişmeler doğanın kendi iç işleyişini ve doğal döngüyü de bozmaya başladı.

Doğal kaynaklar çok hızlı ve gereğinden fazla, yerine geri koyulamayacak oranda tüketilirken, neticede açığa çıkan atıklar da bir bizlerin yaşam alanı olan dünyamıza zarar vermeye başladı.

Dönüştür Gitsin olarak  bu programımız, bireyleri,  kendileri  ile ilgili farkındalığa taşımayı ve yine bireylerin doğaya olan sorumluluklarını hatırlamalarını ve yerine getirmelerini sağlayacak bir bilinç seviyesine ulaştırmayı hedefliyor.

Bülten Aboneliği

Bizden haberdar olmak için lütfen kayıt olun

    dev
    error: Content is protected !!