Şişli Harekete Geçiyor

Gıda Atığını Dönüştür, Geleceği Değiştir !

Gıda Atıklarının Dönüştürülmesinde Yerel Yönetimlerden Destek

Dönüştür Gitsin olarak gıda atıklarının dönüştürülmesi için anlatmaya, işbirlikleri ve fikir birlikleri yapmaya devam ediyoruz,

29.07.2020 tarihinde, Şişli Belediyesi ile işbirliği içinde çalışacak ve Şişli’nin mahallelerinde hayat bulacak olan “Mahalle Mutfağı” projesinin kurucuları ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyeleri ile biraraya geldik.

Gıda Atıkları Farkındalık Eğitimi için buluştuğumuz bu organizasyonda hem gıda atıklarımızı nasıl dönüştürebileceğimizi konuştuk hem de farkındalık yaratmak için birlikte neler yapabileceğimiz konusunda çok güzel bir beyin fırtınası gerçekleştirdik.

Bu anlamda, oluşumumuzun temel amacını kendileri ile detaylıca paylaştık – ev içinde bireylerin kendi yarattığı gıda atıklarının farkına vardırmak ve bu farkındalık ile gıda atıklarını dönüştürmeye teşvik etmek ve izlemeyi hedeflediğimiz yol haritamızı aktardık.

Toplumsal farkındalığın artırılması, gıda atıkları ile ilgili bilincin oluşturulması ve devamında dönüşümün gerçekleşebilmesi için yerel yönetimlerin öncülük etmesi çok önemli bir adım olacaktır. Bu anlamda Şişli Belediyesinin “atık dönüştürme hedefleri “ çerçevesinde gıda atıklarının dönüştürülmesine de yer vermek için gereken adımları atacağına inanıyoruz.

Bu organizasyonun hayata geçmesinde öncülük eden Nişantaşı Lions Kulübü Başkanı Hümeyra Mutlu’ya teşekkür ediyoruz.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in eşi Sayın Hulya Keskin’e ve onun nezdinde katılım gösteren Mahalle Mutfağı Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyelerine ve organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Şişli Belediyesi, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden Sayın Dilara İşcan’a teşekkür ediyoruz.

Sevgiler
Dönüştür Gitsin

Paylaş

Comments are closed.

Bülten Aboneliği

Bizden haberdar olmak için lütfen kayıt olun

    dev
    error: Content is protected !!